• Wakacje!

• Wszystkim przedszkolakom i ich Rodzicom życzymy wspaniałych, pogodnych, roześmianych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Niech ten letni czas będzie wypełniony niezapomnianymi chwilami, wrażeniami i bajkowymi przygodami.

Do zobaczenia we wrześniu!

• Uroczyste pożegnanie Starszaków

• „Czas jak rzeka płynie”- uroczyste pożegnanie Starszaków

w Publicznym Przedszkolu w Kunowie

23 czerwca 2022r. odbyła się uroczystość pożegnania starszaków. Kilka lat pobytu w przedszkolu pozostawi niezapomniane wspomnienia u dzieci, rodziców i nauczycieli najstarszych grup przedszkolnych: „Pszczółek” i „Muchomorków”.

W uroczystości pożegnania starszaków uczestniczyli rodzice i zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy w Kunowie Pan Lech Łodej, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kunowie Pan Piotr Rakoczy, Przewodnicząca Komisji Oświaty Pani Barbara Domagała, Dyrekcja  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” Pani: Dorota Opara ,Małgorzata Kowalska i  Iwona Pomykała, Dyrektor Publicznego Przedszkola w Kunowie Pani Małgorzata Krajewska , Grono Pedagogiczne i pracownicy  przedszkola.

Starszaki odświętnie ubrane z ogromnym skupieniem i zaangażowaniem przedstawiły piękny, wzruszający program artystyczny. „Pszczółki” i „Muchomorki” dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne. Przy dźwiękach piosenki Andrea Bocelli - Time To Say Goodbye starszaki przesyłają ostanie podziękowania dla wszystkich, którzy wspierali je przez kolejne lata pobytu w przedszkolu. Był to moment ogromnych wzruszeń, refleksji, niejednemu z obecnych zakręciła się łezka w oku.

Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania i gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w proces dydaktyczno- wychowawczo- opiekuńczy. Goście kolejno zabierali głos gratulując dzieciom, wychowawcom i rodzicom. Przedstawiciele Rady Rodziców podziękowali nauczycielom i organowi prowadzącemu przedszkole za wkład i zaangażowanie w rozwój dzieci.

Zwieńczeniem pożegnalnej uroczystości było rozdanie dyplomów.  Bohaterowie dnia otrzymali z rąk Pani Dyrektor dyplomy, książki i pamiątkowe albumiki z fotografiami przyjaciół z przedszkola.

Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji!

• Gminny Konkurs Plastyczny

• Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Gminnym Konkursie Plastycznym ,,Wybieram marzenia, nie uzależnienia". Prace wykonane przez nasze przedszkolaki znalazły uznanie w oczach komisji konkursowej. Drugie miejsce zajęła Iza z grupy V „Muchomorki”, natomiast trzecie miejsce zdobyła Liliana z grupy VI „Pszczółki”. Dziewczynki odebrały nagrody i dyplomy w dniu 5 czerwca podczas gminnych obchodów Dnia Dziecka z rąk Burmistrza Miasta i Gminy w Kunowie pana Lecha Łodeja. Wszystkie dzieci biorące udział w gminnym konkursie plastycznym „Wybieram marzenia, nie uzależnienia" otrzymały dyplomy oraz upominki. Składamy gratulacje i podziękowania za zaangażowanie wszystkim uczestnikom konkursu.

• Drodzy Rodzice!

W związku z organizacją dyżurów  wakacyjnych w przedszkolach publicznych w gminie Kunów, prosimy o zgłaszanie dzieci przez Rodziców , którzy nie mogą pogodzić pracy zawodowej z opieką nad dzieckiem w okresie wakacji.

Deklaracje zgłoszeniowe prosimy przesyłać na e-maila: sekretariat@przedszkolekunow.pl lub dostarczyć do przedszkola w nieprzekraczalnym terminie do 10 czerwca 2022r.

Dyżury będą pełniły:

04-  15 lipca  2022     - Publiczne Przedszkole w Kunowie

18 – 29 lipca 2022     - Publiczne Przedszkole w Nietulisku Dużym

01 -12 sierpnia 2022  - Oddział Przedszkolny w Wymysłowie

16-31 sierpnia 2022    - Publiczne Przedszkole w Janiku

deklaracja.pdf

• Dzień Dziecka w przedszkolu

• 1 czerwca to dzień szczególny i uroczysty. Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają
            i kochają wszystkie Dzieci - te duże i te małe. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń!

W naszym przedszkolu również nie zabrakło atrakcji. Już od rana panował wyjątkowy nastrój. Dzieci z ciekawością wyglądały przez okna swoich sal obserwując przygotowania do zabawy na przedszkolnym placu. Wszystkim udzielał się radosny humor. Na dzieci czekały niespodzianki - był dmuchany zamek ze zjeżdżalnią, dmuchany krokodyl i tor przeszkód pełen zakrętów i zakamarków, były tańce i pyszne lody. Wszystko odbyło się w przedszkolnym ogrodzie, gdzie było dość miejsca na swobodną i spontaniczną zabawę. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia dzieci otrzymały kolorowe piłki oraz worek pełen łakoci. To był wspaniały dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci!

Wszystkim Dzieciom, tym starszym i tym młodszym życzymy, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach, a każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą moc atrakcji i wiele pozytywnych doświadczeń. Niech dni spędzone w przedszkolu upływają Wam na rozwijaniu licznych talentów i pielęgnowaniu rodzących się przyjaźni.

Nie bójcie się marzyć, bo od marzeń wszystko się zaczyna!