• Życzenia wielkanocne

• Wszystkiego co najlepsze na Święta Wielkiej Nocy,

wiosennych nastrojów, ciepłej, radosnej atmosfery,

miłych spotkań z Najbliższymi oraz smacznego jajka

życzą

Dyrekcja oraz Pracownicy Przedszkola

• Informacja

• Dyrektor Publicznego Przedszkola w Kunowie informuje, że po przeprowadzonej rekrutacji do Publicznego Przedszkola w Kunowie na rok szkolny 2024/2025 zostały przyjęte wszystkie zgłoszone dzieci tj. 125.

• Dzień Wody  w przedszkolu
          • Dzień Wody w przedszkolu

• 22 marca w kalendarzu to  Światowy Dzień Wody. Z tej okazji postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne z zabawą. W czasie zabaw badawczych bliżej przyjrzeliśmy się wodzie. Poznawaliśmy różne właściwości wody: smak, zapach, kolor i odgłosy jakie wydaje woda. Poprzez różnorodne działania dzieci dowiedziały się: gdzie mieszka woda, co żyje w wodzie
            i nad wodą, komu i do czego potrzebna jest woda – ale przede wszystkim jak oszczędzać wodę.

Badaliśmy rozpuszczalność różnych substancji w wodzie oraz co pływa, a co tonie. Rozwiązywaliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy odgłosy deszczu, strumyka, burzy, morza.

Dzieci wiedzą, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka i rozumieją, dlaczego, i
            w jaki sposób należy ją oszczędzać.

• Wielkanocne świętowanie

• 21 marca, pierwszego dnia wiosny i  w świątecznej atmosferze, wszystkie przedszkolaki spotkały się podczas tradycyjnego Spotkania Wielkanocnego, pod hasłem ,,Przedszkolne zabawy wielkanocne”. Uroczystość została przygotowana przez dzieci z najstarszych grup „Motylki”
            i „Wiewiórki” włączając do wspólnej zabawy młodszych kolegów ze wszystkich grup. Wszystkie przedszkolaki zaprezentowały się na przedszkolnej scenie tańcząc, recytując lub śpiewając. Sympatyczne kurki, koguciki, zajączki i kurczątka wprowadziły dzieci oraz zebranych gości w klimat przedświąteczny. O tym, co dzieje się w polskiej tradycji wielkanocnej wspomniał zaproszony na spotkanie- Burmistrz Miasta i Gminy w Kunowie – Pan Lech Łodej. W uroczystości uczestniczyli  też: Przewodniczący Rady Miejskiej w Kunowie – Pan Piotr Bek, Przewodnicząca Komisji Oświaty - Pani Barbara Domagała oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Goście i wszystkie przedszkolaki zostali obdarowani świątecznymi upominkami oraz słodkimi, czekoladowymi pisankami. Na koniec spotkania Pani Dyrektor Małgorzata Krajewska, złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Wiele ciepłych słów przekazali też zaproszeni Goście.

W czasie uroczystości ogłoszono, że praca plastyczna wykonana przez Bartosza Gawrona została wybrana do druku na kartkę wielkanocną Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie. Bartusiowi – gratulujemy! Innym dzieciom, które zrobiły kartki świąteczne serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

Gościom, Rodzicom i Dzieciom  życzymy zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa i odpoczynku w rodzinnym gronie .

• Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod Klub Malucha w Kunowie

• Od kilku tygodni,obok budynku naszego przedszkola,trwa budowa  obiektu przeznaczonego na Klub Malucha.W środę 20 marca uroczyście wmurowano kamień węgielny pod powstający budynek.  Gmina Kunów otrzymała na ten cel dotację z programu „MALUCH +”.

Podpisywany podczas ceremonii akt erekcyjny sygnował Pan Lech Łodej – Burmistrz Miasta i Gminy Kunów iPan Piotr Bek -Przewodniczący Rady Miejskiej w Kunowie, a także uczestnicząca w uroczystości - Pani Aneta Szloser – Tyczyńska - Sekretarz Gminy, Pani  Danuta Fijas – Skarbnik Gminy, Małgorzata Krajewska – Dyrektor Publicznego Przedszkola w Kunowie, Artur Kowalik – wykonawca i Piotr Wojtan - inspektor nadzoru budowlanego.Uroczystego poświęcenia dokonał Ks. Robert Utnik. W tej niecodziennej uroczystości Posła na Sejm RP Pana Andrzeja Kryja reprezentowała Pani Renata Zielińska – Dyrektor Biura Poselskiego. W uroczystości uczestniczyli Radni Rady Miejskiej w Kunowie- Pani Barbara Domagała, Pani Teresa Łucka, Pani Maria Pająk i Pan Jarosław Jałocha, Pani Marta Janik – Rybka – Główny Specjalista d/s zamówień publicznych w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie, a także Pan Mirosław Radomski- Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kunowskiej i Pan Paweł Gawron – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kunowie.

W ceremonii uczestniczyła też delegacja naszych przedszkolaków.

Inwestycja ta  jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, młodych rodziców mieszkających w naszej gminie.

Planowo pierwsze dzieci do  Klubu Malucha  trafią we wrześniu tego roku.

Stan robót na obecną chwilę wygląda następująco - została wylana ława pod obiekt, a przed wykonawcą jeszcze sporo pracy - wybudowanie  budynku z łącznikiem, który połączy nowy obiekt z obecnie funkcjonującym przedszkolem.

Poniżej relacja z uroczystości…

• Spektakl w przedszkolu

• W piątek  15 marca przedszkolaki uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym pt. „O Plastusiu, co zabłądził w borze” w wykonaniu aktorów Teatru ,,Skrzat” z Krakowa.

Spektakl teatralny dostarczył naszym przedszkolakom super zabawy.

• Nagrody rozdane!

• Z radością informujemy, że grupa ,,SKRZATY”, która uczestniczyła w projekcie edukacyjnym  ,,Szkolne Przygody Gangu Mocniaków”, przygotowanym przez sieć sklepów „Biedronka”, znalazła się na liście laureatów nagrody głównej!

Przypominamy, że podczas  udziału w projekcie dzieci zdobywały wiedzę
            o kompletnym i zbilansowanym odżywianiu i roli składników odżywczych w diecie. Poznały  zasady komponowania zbilansowanych posiłków z pięciu poszczególnych grup produktów, które zapewniają  prawidłowy rozwój człowieka. Uczestniczyły w warsztatach kulinarnych.

Dzieci samodzielnie wykonały elementy do plakatu pod  hasłem ,,Zdrowy Talerz”.

Realizowany projekt został zgłoszony do udziału w konkursie „Szkolne Przygody Gangu Mocniaków”, który właśnie został rozstrzygnięty.

Nagrodą są pamiątkowe dyplomy dla każdego dziecka i  pluszaki.