• EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

• Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w zajęciach ruchowych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Zmagania na stadionie ,,Stal”  Kunów, przebiegające w formie gier, zabaw ruchowych oraz toru przeszkód, przyniosły dzieciom wiele radości.

Celem inicjatywy było promowanie aktywności ruchowej w różnych formach wśród dzieci, kształtowanie nawyku czynnego wypoczynku, kreowanie zdrowego stylu życia przez uprawianie różnych dyscyplin sportowych, wdrażanie do dbania o prawidłową postawę, kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji.

Gry i zabawy miały na celu wspierać wszechstronny rozwój dzieci a przede wszystkim fizyczny i emocjonalny, rozwijać ogólną sprawność ruchową, budować pewność siebie, rozwijać umiejętności współpracy w grupie, promować zdrowy styl życia.

Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia!

• Sprzątanie Świata

• Dzieci z przedszkola wzięły udział  w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia.

Przedszkolaki, zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyli spod budynku przedszkola i zajęli się porządkowaniem przydzielonego im terenu.

Pogoda dopisała, dzięki zacięciu i aktywnej postawie większości dzieci udało się zebrać śmieci, które następnie zostały złożone do odpowiednich pojemników.

Udział naszych przedszkolaków w akcji Sprzątanie Świata z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.

Dziękujemy naszym pracowitym przedszkolakom!

• Dzień Przedszkolaka

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, przypadający na 20 września, obchodzony był w naszym przedszkolu bardzo hucznie.  Na dzieci ze wszystkich grup, od najmłodszych po najstarsze przedszkolaki, czekało wiele niespodzianek w postaci wesołych zabaw.

W udekorowanej sali były tańce, zabawy, sportowe konkurencje, konkursy i ciekawe prace plastyczne, a wszystko po to, by Przedszkolaki poczuły się w tym dniu wyjątkowo. Było oczywiście też „coś słodkiego”. Nie mogło również zabraknąć rozmów na temat marzeń podopiecznych i śmiało można stwierdzić, że świat byłby o wiele piękniejszy, gdyby choć część z nich mogła się spełnić.

Wszyscy pracownicy Przedszkola w tym szczególnym dniu życzyli dzieciom spełnienia ich fantastycznych i mądrych marzeń oraz samych szczęśliwych i niezapomnianych dni w przedszkolu. Z okazji święta, Pani Dyrektor, zakupiła do grup piękne, kolorowe zestawy zabawek.

Na koniec dzieci wybrały się na uroczysty, kolorowy korowód z balonikami ulicami miasta, by z dumą przypomnieć mieszkańcom Kunowa o swoim święcie oraz podkreślić radość jaką odczuwają z przynależności do przedszkolnej społeczności.

Wszystkim, Maluszkom i Starszakom życzymy samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Niech spełniają się Wasze marzenia!