• Przedszkolne Święto Rodziny

• 26 maja odbyło się Przedszkolne Święto Rodziny, którego celem było uczczenie Święta  Mamy oraz zbliżających się - Dnia Taty i Dnia Dziecka. Impreza miała charakter pikniku.

Pierwszy piknik rodzinny, zorganizowany został w maju  2009 roku i cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców. Od tamtego czasu organizujemy tę imprezę każdego roku. Wyjątkiem były ostatnie dwa lata ograniczeń wynikających z pandemii COVID - 19.

Na początku spotkania dzieci przedstawiły krótki program artystyczny, a następnie wręczyły swoim rodzicom laurki. Na spotkanie przybył też Burmistrz Miasta i Gminy w Kunowie Pan Lech Łodej, który złożył wszystkim Mamom, Tatom i Dzieciom serdeczne życzenia z okazji ich świąt. A potem była zabawa dla wszystkich.

Dla dzieci i ich rodziców przygotowano wiele atrakcyjnych konkursów sportowo- zręcznościowych. Zabawę prowadził Pan Mateusz, animator zabaw, człowiek pełen pomysłów, energii i dobrego humoru. Były bańki mydlane,  przeciąganie liny i różne konkursy rodzinne przy muzyce.

Cały rekreacyjny plac przedszkolny przystrojono w kolorowe baloniki. Pogoda w tym dniu była wspaniała i od rana trwały intensywne przygotowania. Rozlegała się też wesoła muzyka sprzyjająca dobremu nastrojowi wszystkich.

Na placu zabaw uruchomiono grill, pieczono  kiełbaski, którymi potem częstowano wszystkich przybyłych gości. Pracowała też przedszkolna kuchnia podając gościom napoje.

Radosny gwar rozlegał się wokół przedszkola przez prawie  dwie godziny. Dzieci wykorzystywały czas na zabawę, dorośli rozmawiali. Było bardzo wesoło, miło i rodzinnie.

W organizacji imprezy pomogli przyjaciele przedszkola - Państwo Ewelina i Ireneusz Nowakowie - Przedsiębiorstwo Handlowe, TBM Sp. z o.o. Kunów, Pan Dariusz Ożdżyński Piekarnia ,,Majka” w Kunowie, Firma Handlowo Usługowo Produkcyjna HOREB FROST w Tarnobrzegu, PPHU ,,PUBLIMA” w Ostrowcu Św., oraz PW ,,MAT”  Marzena Tkaczuk w Starachowicach. Wszystkim sponsorom gorąco dziękujemy.

Mamy nadzieję, że to  rodzinne święto na długo pozostanie w pamięci  naszych Gości. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzone chwile.

Wszystkim Dzieciom i Ich Rodzicom, życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

• Łączy nas bieganie

• W piątek 13 maja 2022r. na Stadionie Sportowym „Stali” w Kunowie odbyła się VI edycja Biegu Ulicznego pod hasłem „Łączy nas bieganie”. Ta cykliczna impreza sportowo- rekreacyjna gromadzi uczniów i przedszkolaków z całej gminy na wspólnym sportowym świętowaniu. W tym roku szkolnym po raz drugi w biegu z „maskotką” na dystansie 100m wzięły udział najstarsze przedszkolaki z grupy V „Muchomorki” oraz z grupy VI „Pszczółki”. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała zdrowej, radosnej rywalizacji przy ogromnym dopingu dzieci z młodszych grup przedszkolnych z naszej placówki. 6- latki z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w tej sportowej rywalizacji. Każdy uczestnik biegu otrzymał medal i pamiątkowy dyplom.  Dzieci miały wykonane pamiątkowe zdjęcia z organizatorami imprezy. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku. Po skończonych rozgrywkach sportowych dzieci bawiły się na boisku sportowym z wykorzystaniem dmuchanych zamków oraz zjeżdżalni.  Dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w tej sportowej imprezie. Wielkie gratulacje dla naszych Przedszkolaków za wytrwałość!