• Wielkanocne zabawy przedszkolaków

• Zorganizowane w Publicznym Przedszkolu spotkanie pt. ,,Wielkanocne zabawy przedszkolaków”,  to impreza, której celem było  podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Wielkiej Nocy.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni Goście: Pan Lech Łodej – Burmistrz Miasta i Gminy w Kunowie, Barbara Domagała – Przewodnicząca    Komisji Oświaty, Pani Alaksandra Bernaciak – Kierownik Referatu Oświaty oraz przedstawiciele Rady Rodziców- Pani Katarzyna Dwojak, Pani Marta Jałocha, Pani Agnieszka Gawron i Pan Paweł Gawron.

Nasi wychowankowie z wszystkich grup, pod opieką  nauczycieli, przygotowali z tej okazji program artystyczny o tematyce wielkanocnej. Śpiewano piosenki, recytowano wiersze, zapoznawano wszystkich z bogatą obyczajowością tych, przypadających na budzącą się wiosnę, świąt, bawiąc się przy tym wesoło.

W czasie imprezy rozstrzygnięto rodzinny konkurs plastyczny „Najładniejsza Kartka Świąteczna” pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Kunowie.

Wielkanocne  kartki świąteczne błyszczały złotem i błękitem witrażowych farbek, jeszcze inne, pokazując spod drobnych kwiatuszków naturalny kolor jajecznej skorupki, przypominały o tradycji wielkanocnych pisanek.

Te papierowe arcydzieła  były  zapowiedzią pełnej wiosny z jej burzą kwiatów i kolorów. Skrywały  w sobie odcień wiosennych sadów, gryki jak śnieg białej, akacji, czy kwiatów sosnowych.

Do konkursu zgłoszono 53 prace. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.  Do druku w drukarni wybrano kartę wykonaną przez Hanię Rutkowską z grupy „Biedronki”. Jej praca będzie na kartce świątecznej wydanej przez Urząd Miasta i Gminy w Kunowie.

Hani, serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za liczny udział i zaangażowanie w życie przedszkola.

Po występach, Pani Dyrektor Małgorzata Krajewska, złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Wiele ciepłych słów przekazali też zaproszeni Goście.

Gościom, Rodzicom i Dzieciom  życzymy zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa a także odpoczynku w rodzinnym gronie .

• Żegnaj zimo – witaj wiosno!

• Po długiej zimie w końcu powitaliśmy wiosnę. Z kolorową marzanną, tradycyjnie udaliśmy się nad rzekę. Wracaliśmy z gaikiem z kolorowych kwiatów. Mamy nadzieję, że wiosenna pogoda zagości u nas na dobre.

Zapraszamy do galerii zdjęć z powitania wiosny!

• Spotkanie z higienistką szkolną

• Jednym  z zaplanowanych działań programu zdrowotnego ,,Chcę być zdrowym przedszkolakiem” jest spotkanie z higienistką szkolną. Pani Małgorzata Cymers, która jest pielęgniarką pracującą w przychodni VITAMED, pełniącą funkcję higienistki szkolnej, została zaproszona przez najstarsze przedszkolaki, ale w spotkaniu uczestniczyły też dzieci młodsze z grupy ,,Skrzaty” i ,,Wiewiórki”.

Spotkanie miało na celu uświadomienie dzieciom jak ważna jest dbałość o zdrowie oraz w jaki sposób należy odpowiednio zachować zasady higieny osobistej. Pani pielęgniarka przygotowała ciekawą pogadankę na temat profilaktyki zdrowotnej oraz opowiedziała na czym polega jej praca. Dzieci „na własnej skórze” poznawały tajniki pracy pielęgniarki. Przedszkolaki odwiedziły  gabinet higienistki szkolnej, gdzie ochoczo uczestniczyły podczas mierzenia ciśnienia, sprawdzania temperatury ciała, ważenia się i mierzenia wzrostu. Podczas spotkania dzieci uświadomiły sobie, iż niewinne kichanie bądź też zwykłe wycieranie „noska”, jest bardzo ważne, gdyż nieumiejętne prowadzi do wielu chorób. Pani pielęgniarka zachęcała wszystkie dzieci do codziennych zabiegów higienicznych, a przede wszystkim mycia rąk przed posiłkami, po wyjściu z toalety, a także po skończonej zabawie.

Dziękujemy Gościowi za przyjęcie zaproszenia i ciekawe spotkanie!