• Święta majowe

• Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Kunowie  przygotowywały się do powitania nowego miesiąca i obchodów świąt z nim związanych. Przypomnieli wspólnie, że 1 maja obchodzimy Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi, a 3 maja – święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zajęcia w przedszkolu poświęcone były właśnie tym narodowym świętom majowym. To wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych, oczywiście w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdej grupy wiekowej Przedszkolaki poznały symbole narodowe: godło, flagę oraz hymn Polski. Pokazywały na mapie Polski najważniejsze regiony i miasta naszego kraju. Dzieci wykonały wspaniałe prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik: flagę Polski i godło. W dniu  28.04.2023r. w pięknie udekorowanej sali odbył się uroczysty poranek patriotyczny z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedszkolaki przybyły na  tę uroczystość odświętnie ubrane z flagami w ręku. W postawie na baczność cała społeczność przedszkolna zaśpiewała Mazurka Dąbrowskiego – Hymn Polski.  W tym dniu dzieci obejrzały również prezentację multimedialną poświęconą świętom majowym. Następnie wszystkie przedszkolaki barwnym korowodem z biało – czerwonymi chorągiewkami przemaszerowały ulicami miasta. Pamiętajmy, że wzbudzanie u dzieci zainteresowań historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla kształcenia pozytywnych postaw patriotycznych. Przecież już wkrótce nasza Ojczyzna będzie w rękach tych Maluchów. Jesteśmy dumni z naszych małych patriotów !!!

• Tańczę dla zdrowia

• 29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca – Święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego będącego pod auspicjami UNESCO.

Tegoroczna akcja nosiła hasło ,,Tańczę dla zdrowia” i polegała na zorganizowaniu w okresie od 18 do 29 kwietnia 2023 roku zajęć ruchowo– tanecznych dla dzieci w dowolnej formie.

Wszystkie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w obchodach MDT. Nasze przedszkolaki bardzo lubią zabawy i zajęcia taneczne organizowane każdego dnia w przedszkolu. Chętnie też uczestniczą w zajęciach rytmiczno – tanecznych ,,Aktywnie z muzyką” prowadzonych przez Panią Anię.

Zaangażowanie dzieci w zajęcia ruchowe daje możliwość promowania zdrowia i zdrowego stylu życia i daje wiele radości. Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Tańca przebiegającego pod hasłem ,,Tańczę dla zdrowia” wplotły się w realizację programu własnego przedszkola pt. ,,Chcę być zdrowym przedszkolakiem”.

Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z tego wesołego wydarzenia!

• Wszystkie dzieci zgłoszone w trakcie rekrutacji do Publicznego Przedszkola

w Kunowie na rok szkolny 2023/2024 zostały przyjęte.

• Życzenia wielkanocne

Ciepłych i udanych Świąt Wielkanocnych

oraz najmilszych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół

życzą