• Święto książki dla dzieci

• Dzień Książki dla Dzieci to kolejne święto warte naszej uwagi. O walorach książek nie trzeba nikogo przekonywać. Możliwość poznawania historii spisanych na książkowych stronach to przywilej i przyjemność. Tego dnia, jeszcze bardziej niż zwykle, poświęciliśmy więcej czasu na czytanie dzieciom i przypomnieliśmy  sobie piękne baśnie.

W tym dniu dzieci rozmawiały o rodzajach książek oraz poznały zasady ich szanowania. Przedszkolaki segregowały książki według wielkości, przeliczały książki. Nie mogło zabraknąć czytania. Przedszkolaki wysłuchały kilku uroczych wierszy ze zbioru poezji Danuty Wawiłow ,,Zapach czekolady”.

Podsumowano też konkurs plastyczny pt. ,,Najpiękniejsza zakładka do książki” wynikający z realizacji programu czytelniczego dla dzieci w młodszym wieku przedszkolnym ,,Bajka lekiem na całe zło”. W konkursie wzięło udział 21 prac. Zakładki wykonane przez dzieci były kolorowe i bardzo różnorodne. Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie otrzymali książki, baśnie z serii Kolorowa Klasyka. Wszystkie dzieci na pamiątkę dostały zakładki do książek do wykorzystania w domu.

Należy pamiętać, że książka wprowadza czytelnika w cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wielu wspaniałych przeżyć.

• Wielkanoc w przedszkolu

• W  naszym przedszkolu Wielkanoc,  to czas poznawania polskich tradycji ludowych. W czasie przygotowań do tegorocznych świąt, dzieci poznały piosenki, wierszyki i inscenizacje o tematyce wielkanocnej oraz stare, ludowe zabawy związane z tymi świętami. Dzieci malowały i wyklejały kolorowe pisanki, robiły kurczaczki, zajączki wielkanocne i koszyczki. Siały także rzeżuchę oraz owies. Święcenie koszyczka z pokarmami, pieczenie bab wielkanocnych oraz polewanie się wodą w śmigus dyngus, to również tradycje, o których dzieci chętnie opowiadały.

W oczekiwaniu na zbliżające się święta odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie wielkanocne. Dzieci z grup przedszkolnych prezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz aktorskie. Dla przedszkolaków przygotowano też  zabawy przy muzyce, zabawy z elementami kodowania, zagadki i konkursy zręcznościowe. Wiele radości sprawił dzieciom konkurs, którego zadaniem było przeniesienie jajka na łyżce. Dzieci poruszały się energicznie, a gwałtowna niekiedy ich reakcja, powodowała  wypadanie jajek z łyżek. Było dużo śmiechu i radości.

Na uroczyste spotkanie  przygotowano też wystawę kartek wielkanocnych wykonanych na konkurs pt. ,,Najpiękniejsza kartka wielkanocna” odbywającym się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Kunowie. W konkursie wzięło udział 38 prac wykonanych z wykorzystaniem  różnorodnych technik plastycznych.

Jak zawsze nasze panie z kuchni zadbały o ,,coś słodkiego”, przygotowując tym razem, jak nakazuje tradycja, kolorowe, pyszne babeczki .

Przedszkolne świąteczne spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze i wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

Wszystkim życzymy spokojnych, rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy i tradycyjnie smacznego jajka.